Hory, ta zoufalá gesta země k dosažení nedosažitelného

Duben 2009

Ekologické problémy + anketa

29. dubna 2009 v 1:17 | Hana Svobodová

Asi nejzávažnějším ekologickým problémem je globální oteplování, které by mohlo zapříčinit roztátí ledovců na pólech, a tím zvýšení vodní hladiny v oceánech a mořích.

Dalším velkým problémem je zmenšování ozonové vrstvy v atmosféře, která brání silnému pronikání UV záření. Jestli by to takto pokračovalo dál, mohlo by vymřít mnoho mikroorganismů, a tím by došlo k přerušení potravinového řetězce. Ozon rozkládají freony, které se nacházejí v chladicích zařízení a ve sprejích. Kdyby tato ozonová vrstva zcela zmizela, hrozilo by vymření všeho živého.

Vážnou hrozbou může také být kácení lesů. Každý den se na světě vykácí asi 500 km čtvereční lesa. Vážně je ohrožen prales v Brazílii, kácí se také velmi v Kanadě, Rusku a jiných severních oblastech.

Dalším ekologickým problémem je například znečišťovaní ovzduší. Tento problém si asi velmi často uvědomujeme, stačí vyjít z domu nějakého velkoměsta, když je na ulicích smog - za to mohou automobily, které chrlí do ovzduší olovo, a to poškozuje nervový systém, oxid uhelnatý, oxid uhličitý a oxidy dusíku, které jsou příčinou fotochemického smogu a kyselého deště.

Proto a jiné ekologické problémy bychom měli řešit a o svoji planetu se starat


Jarní procházka II

21. dubna 2009 v 14:43 | Hana Svobodová


Jarní procházka

20. dubna 2009 v 15:44 | Hana Svobodová
Když jsem viděla jak venku všechno tak krásně kvete, musela jsem vzít Jessicu a projít se do parku něco málo nafotit.... :-)


názory na homosexualitu

16. dubna 2009 v 23:41 | Hana Svobodová
Myslela jsem, že v dnešní moderní a civilizované době lidé koukají na homosexualitu vcelku s optimismem, stejně jako já. Neustále se ale setkávám s lidmi, kteří mají rozdílné názory. Pohled na homosexuální pár se jim zdá odporný, což moje hlavička trošku nepobírá, občas mám nutkání se s takovými lidmi i hádat, že je to přeci hezké a když se mají rádi, tak proč ne? Nevím jestli je v tom závist, či nepochopení, ale pevně doufám v to, že se názory na tuhle věc u lidí brzy změní. Sama mám přátelé, kteří v homosexuálním páru žijí již nějaký čas a mohu jim takový vztah jen závidět, občas se ale setkávám s tím, že mají před jménem titul ta lesbička, či ten gay, což si myslím, není zrovna vhodné.... A tak se ptám, jaký názor na to máte Vy?